Skip to content

Strony produktowe

Istnieje wiele typów stron internetowych i wcale nie jest prawdą, że samo posiadanie strony internetowej zapewni nam stan, w którym możemy powiedzieć „dobrze, to strona już jest, co jeszcze mogę zrobić dla reklamy?”. Istotny jest typ strony www, a gdy jesteśmy firmą, która w swojej ofercie posiada konkretne marki, należy myśleć marką – czyli zbudować stronę produktową skupiającą się nie na naszej firmie, jako organizacji, ale taką, która w sposób poprawny i jasny opisze nasz produkt lub usługę. Strony internetowe w rozmowach z klientami to przede wszystkim strony firmowe (kim jesteśmy, co robimy, jak się z nami skontaktować), lecz w przypadku, gdy np. oferujemy jakieś nowatorskie rozwiązanie, które chcemy promować, strona produktowa wówczas sprawdzi się znakomicie.

Aby wykonać taką stronę klient musi dostarczyć mi jak najwięcej informacji o produkcie/usłudze, wraz ze zdjęciami (możemy je zrobić, mam znajomego fotografa) oraz opowiedzieć co wyróżnia ten produkt na tle innych, lub na czym polega jego unikalność. Np. mnie na tle innych wolnych strzelców wyróżnia to, że wykonuję jeden projekt na raz po to, aby całkowicie poświęcić uwagę klientowi. I o tym mogę napisać na swojej „stronie produktowej”, co zresztą zrobiłem. Należy spisać szereg rzeczy, które chcemy podkreślić, należy określić, jaka ma być funkcja danej strony (sprzedażowa, informacyjna, wsparcie). I to wszystko składa się na dobrze stworzoną stronę produktową, która będzie pomagać Twoim klientom w wyborze Waszych produktów i usług.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby firma miała kilka stron internetowych, co często się dzieje, np. firma ma jedną stronę w domenie nazwy własnej, gdzie są informacje, dane kontaktowe, i korzystając z innych domen produktowych, konkursowych, ma do wyboru szereg rozwiązań, które zapewnią dotarcie do klientów i obecność w Internecie. Strona produktowa powinna wyczerpywać wszelkie potrzeby informacyjne jej użytkowników oraz mówić, gdzie można kupić produkt, jak skontaktować się ze wsparciem (jeżeli jest oferowane), może zapisać się do newslettera? Zdaję sobie sprawę, że nie jest łatwo wybrać, dlatego na każdym kroku służę pomocą i jeżeli niezbędne jest spotkanie w trakcie którego ustalimy, co należałoby zrobić, zapraszam do działu „kontakt”.

Scroll To Top