Skip to content

Sklepy internetowe

Sklep internetowy jest to rodzaj zaawansowanej strony internetowej, która oferuje użytkownikowi sklepu, czyli klientowi, możliwość zakupienia produktów, które są w nim zamieszczone, oraz (jako opcja) może umożliwiać tzw. płatności elektroniczne, aby klienci mogli zapłacić kartą lub przelewem za dane produkty. Sklep internetowy stanowi dużą pomoc dla sprzedawców, gdyż 24 godz. na dobę, 7 dni w tygodniu jest dostępny i gotowy na zbieranie zamówień. Stanowi również doskonały dodatkowy kanał sprzedaży i sposób na dotarcie do klientów w całej Polsce lub na całym świecie, gdy są dostępne różne wersje językowe. Swój biznes można opierać bądź w całości bądź w części na sklepie internetowym, w przeszłości przedsiębiorcy i firmy zakładały sklepy jako uzupełnienie kanałów sprzedaży, dzisiaj część biznesu jest oparta wyłącznie na handlu w Internecie.

Funkcjonalny sklep internetowy nie musi być drogi. Są dwa sposoby na stanie się właścicielem sklepu internetowego, który oferuję – pisany od nowa pod klienta, bądź zastosowanie rozwiązania opartego na gotowym skrypcie open source (otwarte oprogramowanie), który można wdrożyć łatwo i szybko i jako pierwszy sklep w 100% spełni swoją rolę. Rozwiązania dedykowane zawsze są drogie z uwagi na proces tworzenia oprogramowania, testy, natomiast rozwiązania open source są o wiele bardziej dostępne i klientów, którzy się do mnie zgłaszają w sprawie sklepu niemal zawsze oferuję wdrożenie sklepu opartego na system Quick.Cart (z integracją systemu płatności elektronicznych lub bez integracji). Doświadczenie pokazuje, że jest to dobry wybór.

Aby stworzyć sklep internetowy konieczna jest dobra współpraca klienta i wykonawcy (czyli moja), gdyż proces opracowania produktów, przygotowanie zdjęć i opisów jest szczególnie istotny i potrafi być czasochłonny. Mamy do wyboru dwie drogi – albo klient robi to sam, albo zleca to mi (co zwiększa koszty i wydłuża czas realizacji). Wszystko zależy od ilości produktów – można sprzedać 5-6 produktów lub 2 tyś., opisy produktów powinny być unikalne (przydatne przy pozycjonowaniu). Sklep, który oferuję jest jednym z „najszybszych” w tym sensie, że od momentu wyboru produktu do momentu kupienia jest stosunkowo najmniej kliknięć, co ma kluczowe znaczenie w marketingu internetowym.

Scroll To Top